Patronat honorowy

Minister Edukacji Narodowej

Patronat honorowy
Prezydent Miasta Chorzów Andrzej Kotala

Chorzów - wprawia w ruch

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Patronat merytoryczny

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Sponsorzy

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

PKO Bank Polski

Eblis B&L

GSGraph

XIV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych

14 marca 2015 roku o godzinie 11.30 w 19 placówkach oświatowych w całej Polsce został rozegrany etap szkolny XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych. Wzięło w nim udział 285 uczniów i słuchaczy. Mieli oni do rozwiązania test składający się z 20 pytań otwartych i case związany z tematem przewodnim Olimpiady.

Do etapu centralnego, który zostanie rozegrany 23 maja br. w chorzowskim Centrum, zakwalifikowało się 53 uczniów i słuchaczy z największą liczbą punktów.

Protokół kwalifikacji do etapu centralnego

• • •

Mamy przyjemność poinformować, że nasza placówka — Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. L. Krzywickiego w Chorzowie — jest organizatorem XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych w roku szkolnym 2014/15.

Dzięki olimpiadzie tworzy się i wzmacnia więź pomiędzy centrami kształcenia ustawicznego w Polsce, a pomiędzy słuchaczami wytwarza poczucie wspólnoty i atmosfery koleżeńskiej. Cele tegorocznej olimpiady to rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród słuchaczy centrów kształcenia ustawicznego oraz kształcących się osób niepełnosprawnych, a także zwiększenie wiedzy w zakresie marketingu relacji. Przedmiotem merytorycznym XIV edycji olimpiady będą także instytucje i usługi finansowe, a w szczególności system bankowy (bank komercyjny i jego funkcje), podstawowe produkty bankowe, kredyty, rachunki, depozyty (ich wady i zalety), a także prawa, obowiązki i ochrona konsumenta usług finansowych. Mamy nadzieję, że zmagania słuchaczy będą nadal płaszczyzną do wymiany doświadczeń zarówno pomiędzy słuchaczami, jak i nauczycielami przedmiotów ekonomicznych.

Temat przewodni XIV edycji olimpiady:
„Marketing relacji w usługach finansowych”.

XIV edycję planujemy rozszerzyć o udział w niej niepełnosprawnej młodzieży i osób dorosłych ze szkół ponadgimnazjalnych, a szczególnie Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych. W związku z nową inicjatywą zwracamy się z prośbą o nawiązanie kontaktów z placówkami kształcącymi niepełnosprawną młodzież i dorosłych w celu zachęcenia ich do udziału w naszym przedsięwzięciu.

Zapraszamy do aktywnego udziału w XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla Dorosłych, której zawody szkolne odbędą się w marcu, a finał zaplanowany jest na maj 2015 roku. Mamy nadzieję, że Olimpiada przyczyni się też do promocji naszego regionu, a jej uczestników będziemy mogli zapoznać z walorami przyrodniczymi i kulturalnymi województwa śląskiego.

Komitet organizacyjny

  1. Grzegorz Mikołajczak — przewodniczący
  2. Katarzyna Kołodziej
  3. Edyta Strzelczyk
  4. Barbara Kozera
  5. Marek Kiczka
  6. Agnieszka Gruca

Dokumenty

Liczba uczestników Olimpiady z poszczególnych miast

Wyniki finału

Indywidualnie:

1.Żebrowska EmiliaBiałystok57 pkt.
2.Rogala KatarzynaLublin46 pkt.
3.Halupczok KlaudiaBytom42 pkt.
4.Stefaniuk AnnaSiedlce41 pkt.
5.Dobrowolski MichałWodzisław Śl.40 pkt.
Raczyński KrzysztofLublin40 pkt.
7.Matyja PiotrKrosno39 pkt.
Woźniak MarzenaChorzów39 pkt.
9.Brodzicka BarbaraKrosno37 pkt.
10.Hołodok MonikaKrosno27 pkt.

Drużynowo:

1.Lublin86 pkt.
2.Krosno76 pkt.
3.Wodzisław Śl.55 pkt.
4.Siedlce54 pkt.
5.Chorzów53 pkt.

Zdjęcia z etapu centralnego

Inne

Strona główna

Aktualności

Dla kandydatów

Harmonogramy zajęć

Informacje kontaktowe

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

GUTW

Witryna wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

© 2024 CKUE Chorzów