Zobacz nasz profil na Facebooku

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Zdzisław Korzuch, e-mail: biuro@bitprotect.pl.

Historia szkoły

Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. Ludwika Krzywickiego w Chorzowie jest placówką zrzeszającą szkoły dla dorosłych o tradycjach sięgających roku 1950. Na samym początku było to tylko Zaoczne Technikum Ekonomiczne dla Pracujących ze specjalnością ogólnoekonomiczną. Później szkoła rozrastała się w miarę przybywania słuchaczy i kierunków. Pod koniec lat 60-tych pojawiła się konieczność utworzenia pierwszych w województwie Pomaturalnych Studiów Ekonomicznych dla absolwentów, którzy z racji zajmowanych stanowisk pracy musieli uzupełnić swoje wykształcenie zawodowe. Inaczej niż dziś wyglądała struktura wiekowa ówczesnych słuchaczy — byli nawet 50-letni słuchacze o dużym doświadczeniu życiowym i zawodowym.

W latach 70-tych chorzowskie Zaoczne Technikum Ekonomiczne i Zaoczne Pomaturalne Studium Ekonomiczne objęły swym zasięgiem cały obszar województwa katowickiego, tworząc poza Chorzowem liczne filie w większości miast województwa. W 1975 r. powołano Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów, w którym wszystkie szkoły podległe są jednej dyrekcji.

Naszym szkołom patronuje profesor Ludwik Krzywicki — socjolog, działacz społeczny i publicysta żyjący w latach 1859-1941. Był profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, Wolnej Wszechnicy Polskiej oraz członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Jego „Dzieła” zebrane w dziewięciu tomach ukazały się w latach 1957-1974.

Nasze Centrum znajduje się w czołówce placówek oświaty dorosłych i młodzieży, o czym świadczy m.in. przyznanie Medalu Edukacji Narodowej, a także zaliczenie CKUE przez MEN do grupy wzorcowych centrów w Polsce.

Strona główna

Aktualności

Dla kandydatów

Harmonogramy zajęć

Informacje kontaktowe

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

GUTW

Witryna wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

© 2024 CKUE Chorzów