Zobacz nasz profil na Facebooku

Na podstawie art. 37.7 RODO informujemy, że inspektorem ochrony danych (IOD) jest Zdzisław Korzuch, e-mail: biuro@bitprotect.pl.

Premiera spektaklu „Maj zaczyna się jutro”

19.04.2018 r.

Za nami premiera spektaklu „Maj zaczyna się jutro”. Wydarzenie charytatywne zorganizowane przez uczniów CKZiU odniosło nie lada sukces. Mieliśmy okazję przy 100% wypełnionej sali zobaczyć naszych uczniów i absolwentów w niecodziennych rolach — aktorów. Swoją grą dorównali profesjonalistom. Mimo, że temat sztuki był trudny, z dużą ilością tekstu do nauczenia, to poradzili sobie świetnie.

Spektakl autorstwa Friedricha Dürrenmatta opowiada o wizycie starszej pani w biednym miasteczku Güllen, do którego pewnego dnia przyjeżdża jako najbogatsza kobieta świata — Klara Zachanassian. Jako młoda dziewczyna była mieszkanką Güllen. Oferuje ludziom pomoc finansową, jeśli wypełnią tylko jedno zadanie, muszą zabić szanowanego i cenionego obywatela miasta — Alfreda Illa, który w młodości wyrządził jej krzywdę. Obserwowaliśmy walkę bohaterów dramatu z ich sumieniami. Sztuka pobudziła widzów do zastanowienia się nad tym, jak silne są nasze kręgosłupy moralne i jaką siłę mają pieniądze w dzisiejszym świecie.

Przed spektaklem zobaczyliśmy występ zespołu The Wire, który jest grupą muzyczną jednej z chorzowskich szkół.

Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na hospicjum w Chorzowie Batorym. Gratulujemy naszym uczniom-aktorom za wspaniałe kreacje. Przede wszystkim gratulujemy uczniowi klasy 2c Mateuszowi Chojnickiemu za wspaniały pomysł, zaangażowanie, wytężoną pracę podczas realizacji spektaklu i za wspaniałą grę aktorską.

Więcej informacji i zdjęć...

 

Podsumowanie wydarzenia

14.05.2018 r.

Nasi uczniowie podsumowali zebrane dzięki spektaklowi pieniądze. Zorganizowane przez nich wydarzenie charytatywne odniosło również sukces finansowy. 14 maja br. Pani Dyrektor Monika Upława i uczniowie: Mateusz Chojnicki i Jakub Kmiecik przekazali zebraną kwotę 4360 zł na ręce Pani Barbary Kopczyńskiej — Prezes Zarządu Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie oraz Pani Koordynator Wolontariatu Joanny Tabor. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy wsparli inicjatywę naszych uczniów serdecznie dziękujemy. Było warto!

Zobacz zdjęcia

Strona główna

Aktualności

Dla kandydatów

Harmonogramy zajęć

Informacje kontaktowe

Biuletyn Informacji Publicznej

Deklaracja dostępności

GUTW

Witryna wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci komputera, zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

© 2024 CKUE Chorzów